Úspěch školy v soutěži v programování

Dne 19. dubna 2013 proběhlo na Střední průmyslové škole v Ostravě krajské kolo 27. ročníku Soutěže v programování, kterou každoročně vyhlašuje MŠMT a organizuje Talentcentrum Národního institutu dětí a mládeže MŠMT. V náročné konkurenci vítězů okresních kol dosáhli zástupci naší školy vynikajících výsledků. Martin Kišš vyhrál kategorii Vyšší programovací jazyky a se ziskem 65 bodů postupuje z prvního místa celostátního pořadí do ústředního kola. Postup by neměl uniknout ani čtvrtému v krajském pořadí Danielu Krautovi, který se v celostátním hodnocení zatím dělí o pěkné 16. místo.
Naše škola měla úspěšného reprezentanta také v kategorii Aplikační software – tvorba webu. Jan Šimeček skončil v krajském kole na třetím místě, ale získaných 100 bodů ho rovněž opravňuje k postupu do ústředního kola, do něhož je pozváno vždy dvacet nejúspěšnějších řešitelů z celé republiky.

Našim úspěšným programátorům srdečně blahopřejeme a držíme palce jak v ústředním kole, tak u maturity!

Napsat komentář