Merkur znovu na opavské „strojce“

OLYMPUS DIGITAL CAMERAVe středu 12. června 2013 proběhl na Střední škole průmyslové a umělecké v Opavě IV. ročník soutěže „Stavíš, stavím, stavíme, nejlepšího odměníme“, v níž hrají prim šikovné ruce dětí ze základních škol a populární stavebnice Merkur.O zajímavé klání byl mezi mladými montéry opět značný zájem. „Museli jsme dát přednost školám, které poslaly přihlášku dříve,“ potvrdili nám organizátoři v čele s Ing. Doležím. Atraktivitu letošní soutěže ještě zvýšila významná strojírenská firma našeho regionu, OSTROJ a.s., která věnovala každé zúčastněné škole velkou a velice dobře vybavenou merkurovskou stavebnici typu M8.

Nakonec se v aule průmyslovky utkalo 22 tříčlenných týmů ze základních škol z Opavy i okolí. Jejich úkolem bylo postavit z Merkuru ve stanoveném čase dva modely, vysokozdvižný vozík a dodávku, a to co nejpřesněji podle zadání.

Souboje nejlepších byly mimořádně vyrovnané a napínavé do posledních okamžiků. Podle verdiktu přísné poroty se vítězi tohoto ročníku stali žáci ZŠ Oldřišov, druzí skončili reprezentanti ZŠ a MŠ Kobeřice a na pomyslném třetím stupínku stanuli členové týmu ZŠ Velké Heraltice.

Výherci si odnesli nejen sladkou odměnu, ale i dárky od sponzorů – firem Ostroj a.s. a BRANO GROUP. Ti méně úspěšní budou mít o to větší motivaci připravit se ještě lépe na odvetu v příštím roce. A jaké zapeklité úkoly jim uchystají pořadatelé tentokrát? Nechme se překvapit!

Napsat komentář